رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گفتگو با نفر سوم ریاضی!!
#1
گفت وگوی خواندنی فارس با نفر سوم کنکور ریاضی
بعد از اعلام نتیجه فقط میخندیدم/برای کنکور تفریحاتم را تعطیل نکردم/کلاس کنکور نرفتم

نفر سوم کنکور ریاضی میگوید در دوران درس خواندن برای آزمون اصلا زندگیاش را تعطیل نکرده و همان تفریحات همیشگی خود مثل اینترنت و تماشای تلویزیون را در برنامه داشته است و هیچ وقت نشده که تا دیر وقت درس بخواند.


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، «صدرا صفادوست» به عنوان رتبه سوم رشته ریاضی و فیزیک در کنکور 93 توانسته پرچم علمی تبریز را بالا نگه دارد.
صدرا متولد 31 شهریور سال 75 و در دبیرستان تیزهوشان شهید مدنی تبریز درس خوانده است. به بهانه همین رتبه سومی سراغ او رفتیم تا از حس و حالش بعد از اعلام این نتایج بشنویم.
چطور این خبر به شما رسید ؟ شوکه نشدید ؟
خبر امروز به طور عمومی از طریق رسانهها اعلام شد ولی دیروز با من تماس گرفته و خبر این رتبه سومی را اعلام کردند. راستش ما مسافرت بودیم و زمانی هم که تماس گرفته شد در جاده برگشت با خانواده در ماشین بودیم. خیلی غافلگیر شدم و از خوشحالی فقط میخندیدم.

انتظار رتبه سوم را داشتید ؟
انتظار رتبه خوب را داشتم ولی اینکه رتبه سوم باشم نه.
قبلا هم کنکور داده بودید ؟
نه این اولین بار بود که در کنکور شرکت میکردم و تا قبل از این فقط در آزمونهای کانون شرکت داشتم که خوب تراز آن آزمونها هم همیشه تک رقمی و خوب بود.
حالا برنامه تان برای انتخاب رشته چیست ؟ همین تبریز میمانید ؟
به طور 99 درصد انتخابم رشته مهندسی کامپیوتر و گرایش نرم افزار 586821_LaieA_021است ولی چون در دانشگاه تبریز این رشته را نداریم، دانشگاه صنعتی شریف انتخاب من است.
یعنی فکر میکنید اگر دانشگاه تبریز نرمافزار داشت همین جا را انتخاب میکردید ؟
نمیدانم راستش باید بیشتر فکر میکردم. (با خنده )
تصور عمومی از رتبههای تک رقمی کنکور این طور است که به طور کلی زندگی را تعطیل میکنند و فقط درس میخوانند. این در مورد شما چقدر صدق میکرد؟
راستش من اصلا زندگیام را تعطیل نکرده بودم و همان تفریحات همیشگی خودم مثل کار با کامپیوتر و اینترنت و تماشای تلویزیون را در برنامهام داشتم. فقط هر روز صبح از ساعت 11 صبح آغاز به درس خواندن میکردم و تا عصر این روند ادامه داشت ولی باز در این مدت هم استراحتهای کوتاه داشتم. هیچ وقت نشده بود که تا دیر وقت بنشینم و درس بخوانم.
تابستان گذشته این روزها را چطور گذرانده بودید و چقدر به طور روزانه و هفتگی مطالعه داشتید ؟
در واقع تابستان هیچ مانعی در برنامهریزی من ایجاد نکرده بود و همچنان با همان ساعتهای قبلی پیش میرفتم. تا قبل از عید روزانه 6 ساعت درس میخواندم و بعد از عید هم روزانه 8 ساعت. به تعبیری یعنی هقتهای 56 ساعت.
یعنی فقط خودتان درس می خواندید؟ کلاس کنکور و... هیچ تاثیری در درس خواندن شما نداشت؟
نه اصلا کلاس کنکور و کتابخانه نرفتم و فقط در خانه خودم درس میخواندم. به هر حال کانون خودش برنامه داشت و منم با همان برنامه پیش میرفتم و سعی میکردم عقب نمانم. در این بین برادرم هم مشاور خوبی بود چرا که چند سال قبل از من کنکور داده بود و او هم با رتبه خوبی در دانشگاه تبریز قبول شده بود.

از چه زمانی شروع به درس خواندن برای کنکور کردید و با برنامه جدی تری پیش رفتید ؟
از سال دوم دبیرستان به کنکور فکر میکردم ولی از سال سوم این برنامه ریزی جدی تر شد.
چه پیشنهادی برای کسانی که سال آینده کنکور میدهند دارید؟ همین برنامه هفته ای 42 تا 56 ساعت را پیش بگیرند؟
شاید یک دانشآموز با ساعت مطالعه کمتر از من بازدهی بیشتر داشته باشد. اصل اول این است که باید به یک خود شناسی رسید تا بداند چه حجم مطالعه ای برای او مناسب است و حداکثر توانایی او چقدر است.
*********************
گفتوگو از سحر فکردار
امضا nafas**


پاسخ
#2
نقل قول:حالا برنامه تان برای انتخاب رشته چیست ؟ همین تبریز میمانید ؟
به طور 99 درصد انتخابم رشته مهندسی کامپیوتر و گرایش نرم افزار است ولی چون در دانشگاه تبریز این رشته را نداریم، دانشگاه صنعتی شریف انتخاب من است.
رتبه و رشته و اینا به کنار....رشته انتخابی برای دانشگاهش واقعأ تحسین برانگیزه اصن همه نرم افزاریا مخن....خخخخ[img]images/sheklak/586821_LaieA_021.gif[/img]
امضا nafas**


پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان